Koronawirus Wybór redakcji

KPRM: Eksperci z Rady Medycznej w spocie zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

KPRM: Eksperci z Rady Medycznej w spocie zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

KPRM informuje: Jesteśmy odpowiedzialni i najważniejsze decyzje, które podejmujemy, konsultujemy z gronem ekspertów z dziedziny medycyny – Radą Medyczną. Tym razem eksperci z Rady Medycznej dołączyli do kampanii #SzczepimySię, w ramach której zachęcają Polaków do skorzystania ze szczepionki przeciw COVID-19.

Czy działania polskiego rządu wobec pandemii są skuteczne?

Daj głos!

Przesuń suwak i wyraź swoją opinię.

Dzięki za głos!

Pamiętaj: Twoja opinia się liczy!

Przepraszamy.

Przekroczona wartość głosowań z jednego IP.

0

Nie

Tak

W spocie wideo odpowiedzieli na pytanie: Dlaczego warto się zaszczepić? Kim są eksperci Rady Medycznej? Koronawirus to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Jesteśmy odpowiedzialni i najważniejsze decyzje, które podejmujemy, konsultujemy z gronem ekspertów z dziedziny medycyny.

To znani lekarze, naukowcy, w dziedzinie epidemiologii, chorób zakaźnych czy medycyny rodzinnej, którzy doradzają w sprawach epidemii. Dlaczego warto się zaszczepić? Jedno pytanie – wiele odpowiedzi. W spocie wideo, który jest już dostępny w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera, możemy usłyszeć wypowiedzi ponad 15 ekspertów – w tym także szefa KPRM Michała Dworczyka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Bohaterowie materiału wideo odpowiadają na bardzo ważne pytanie: Dlaczego warto się zaszczepić? – Chcę pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje – tymi słowami rozpoczyna nagranie prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Prof. Magdalena Marczyńska z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odpowiada: – Żeby nie zachorować. Chcę być zdrowa. Wiem, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna.

Bardzo serdecznie Państwa zachęcam, żeby nie było konieczności leczenia w warunkach intensywnej terapii, żeby nie było konieczności stosowania respiratora.

prof. Radosław Owczuk, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Prof. Miłosz Parczewski z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych podsumowuje: – Szczepienie pozwoli na powrót do normalności. Na zmniejszenie liczby ograniczeń – pełne funkcjonowanie. (PAP) kom/ dka/ robs/

Źródło informacji: KPRM

Polecamy

Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązku noszenia maseczki w biurze. Jeśli tego nie zrobi, może ukarać podwładnego za jej brak

Wioletta Rolewska

Alkohol i dzieci. Pouczająca historia.

Wioletta Rolewska

PAP: UE będzie miała większe uprawnienia w sporach handlowych.

Wioletta Rolewska

Dodaj komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę stronę.